444 7 330

BABA OĞUL BİSİKLETLE TÜRKİYE TURUNDA; SEVGİ HER ZAMAN YANLARINDA

Sevgi Hastanesinin Sponsor olduğu BALIKESİRLİ matematik öğretmeni 44 yaşındaki Ercüment Pişer, lise öğrencisi oğlu 16 yaşındaki Onuralp Pişer ile sömestir tatilinde bisikletle Türkiye turuna çıkacak.

Sevgi Hastanesinin Sponsor olduğu BALIKESİRLİ matematik öğretmeni 44 yaşındaki Ercüment Pişer, lise öğrencisi oğlu 16 yaşındaki Onuralp Pişer ile sömestir tatilinde bisikletle Türkiye turuna çıkacak. Baba oğul, turun Balıkesir-Antalya arasındaki 620 kilometrelik ilk etabını tamamlayıp, Konyaaltı Sahili’nden denize girecek.

Adrenalin tutkunu öğretmen Ercüment Pişer, Balıkesir Anadolu Lisesi öğrencisi oğlu Onuralp Pişer ile maceralarına bir yenisini daha ekleyecek. Geçen yıllarda, İstanbul Boğazı’nda 6 bin 500 metre, Çanakkale Boğazı’nda 6 bin 500 metre, Kaş-Meis arasında 7 bin 100 metre birlikte kulaç atan Pişer ve oğlu, bu kez de bisikletle Türkiye turuna çıkacak. Okulların yarıyıl tatiline girecek olmasını fırsat bilen Onuralp Pişer, turda babasını yalnız bırakmayacak. Baba oğul, Türkiye turunun ilk etabı olan Balıkesir-Antalya arası için 26 Ocak’ta pedal basmaya başlayacak. Akhisar, Manisa, İzmir, Selçuk, Aydın, Kuyucak, Denizli, Çavdır, Korkuteli etabını geçerek, 620 kilometre pedal çevirecek olan baba oğul, 7 Şubat’ta Antalya’da olmayı hedefliyor. Antalya Konyaaltı Sahili’nde turu tamamlayacak Ercüment Pişer ve Onuralp Pişer, burada 1000 metre yüzmeyi de programlarına aldı.

FOTOĞRAF SERGİSİ AÇACAKLAR

Bisikletle Türkiye turunda iki hedefleri olduğunu vurgulayan Ercüment Pişer, sloganlarının ‘Öğrenci gözünden Türkiye’, amaçlarının ise ‘Eğitim için sağlık, sağlık için her yaşta spor’a dikkat çekmek olduğunu söyledi. Oğlu Onuralp’in geçecekleri güzergahlarda kendince önemli bulduğu fotoğrafları çekeceğini belirten Pişer, “Turun sonunda ‘Öğrenci Gözünden Türkiye’ adı altında bir fotoğraf sergisi açacağız. İyi bir eğitim için sağlıklı olmak gerek. Sağlık için de spor yapılması şart. Sporun her yaşta yapılacağına da bu turla dikkat çekeceğiz” dedi.

Turun ikinci etabını daha iyi hava koşullarında yapacaklarını da anlatan Pişer, “Bu etaba bizimle birlikte başka katılımlar da olacak. İkinci etabın yol güzergahını önümüzdeki aylarda çizeceğiz. Geçen yıl ve evvelki senelerde İstanbul ve Çanakkale Boğazı’nı, Kaş-Meis arasını oğlumla birlikte yüzdük. Bu kararı aldığımızda bize kimse inanmadı. Birlikte antrenman yaptık, çok iyi hazırlandık ve başardık. Oğlum bu yarışmalarda iyi dereceler yaptı. Şimdi de Türkiye turunun ilk etabına hazırlanıyoruz. Balıkesir-Susurluk, Balıkesir-Bigadiç arasını bisikletle katederek, antrenmanlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yüzme sporunda olduğu gibi, bisiklet sporunda da büyük bir başarı elde edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

(DHA – Hilmi DUYAR)

 

E-RANDEVU FORMU
* Randevunuzun doğrulanması için lütfen size geri dönüş yapılmasını bekleyiniz!
GÖNDER
ONLINE SERVİSLER
HABERLER & DUYURULAR