444 7 330

ENDOSKOPİDE 6 YILDA 12 BİN HASTA

Özel Sevgi Hastanesi hizmete girdiği 2009 yılından bu yana endoskopik inceleme ve işlemlerle 12.120 hastayı sağlığına kavuşturdu. Bu hastalardan 8572'sine gastroskopi, 3548'ine kolonoskopi yapıldı. 19 hastaya da PEG (Perkütan Endoskopik Gastrostomi) takıldı. 2015 sona ererken hastanenin 2000. gastroskopi hastası ise Murat Yakar oldu. Murat Yakar, Özel Sevgi Hastanesi bünyesinde hizmet veren Endoskopi Ünitesi'nde hasta konforunun ön palanda tutulduğunu belirtti, işlemi gerçekleştiren Op. Dr. Erol Önal ve tüm endoskopi ünitesi ekibine teşekkür etti. Özel Sevgi Hastanesi Endoskopi Ünitesi sorumlusu Op. Dr. Erol Önal bir endoskopik müdahaleyi daha başarıyla gerçekleştirmelerinin gururunu ve mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

 

Endoskopi uzman ellerde doğru hastaya uygulanıyor

Özel Sevgi Hastanesi Endoskopi Ünitesi Sorumlusu Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erol Önal, Endoskopi, Gastroskopi ve Kolonoskopi hakkında bilgi verdi. Önal, mide ve bağırsak hastalıklarında sadece tanı için değil, takip ve tedavi amaçlı da kullanılan endoskopinin çıplak gözle dışarıdan görülmeyen organlara özel cihazlarla ulaşarak organların gözle görülür hale getirilme işlemi olduğunu belirtti. "Gelişen teknolojilerle hastaya daha konforlu bir uygulama süreci yaşatan yöntemin, incelenecek organa göre değişik isimler aldığını, midenin incelenmesi için yapılan endoskopi işlemine gastroskopi, kalın bağırsakların incelenmesi için yapılan işleme ise kolonoskopi dendiğini anlatan Op. Dr. Erol Önal sözlerini şöyle sürdürdü:
"Gerçekleştirdiğimiz 12.120 endoskopinin %10-15'inde mide ve kolon kanseri, çoğunlukla da polip, ülser ve çeşitli gastrit tipleri tespit ettik. Bu gastrit tiplerinin içinde tedavi edilmezse kötü hastalıklara sebep olabilecek türler de bulunuyordu. Hastalarımızın midelerinden ve kolonlarından çeşitli büyüklüklerde polipler alındı. Bu polipler erken çıkarılarak tedavi edilmediği takdirde kansere dönüşebilecek cinsleri mevcut olduğu gerçeği akıllardan çıkarılmamalıdır. Endoskopi ünitemiz hem koruyucu, hem de tedavi edici hekimlikte tüm gün randevusuz hizmet vermektedir. Randevusuz hizmetten kastımız ise şu: 246 3310'u arayıp dahili numaramız olan 1116'yı tuşladığınız takdirde size en iyi hizmeti en hızlı şekilde sunuyoruz. Mide endoskopisi yaptırmanız için sadece 8 saatlik bir açlıkla ünitemize başvurmanız yeterli. Kolonoskopi için de ünitemize sabah erken saatlerde ve aç karnına başvurursanız aynı gün içinde işlemi gerçekleştirip sizi taburcu edebiliyoruz.  

 

E-RANDEVU FORMU
* Randevunuzun doğrulanması için lütfen size geri dönüş yapılmasını bekleyiniz!
GÖNDER
ONLINE SERVİSLER
HABERLER & DUYURULAR