444 7 330

ÖZEL SEVGİ HASTANESİ'NDE BY-PASS AMELİYATIYLA BEŞ DAMARI BİRDEN DEĞİŞTİRİLDİ

Bigadiç'in Babaköy Köyü'nde yaşayan 45 yaşındaki Cengiz Tok  aniden yaşadığı sırt ve göğüs ağrısı şikayeti nedeniyle 112 Acil Servis tarafından Özel Sevgi Hastanesi'ne getirildi. Yapılan tetkikler neticesinde Cengiz Tok'un kalp krizi geçirdiği anlaşılınca by - pass ameliyatına alındı.Anında müdahale edildi
Yapılan ileri tetkik ve muayene sonrası hastanenin Kardiyoloji Uzmanı Dr. Aşkın Fiskeci taarfından anjiyoya alınan ve işlemin ardından beş damarının tıkalı olduğu belirlenen Cengiz Tok'un by - pass ameliyatı olmasına karar verildi. Özel Sevgi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cihan Özbek ve ekibi tarafından ameliyata alınan Tok'un tıkalı olan beş damarı değiştirildi.

İlk 1 saat çok önemli
Cengiz Tok'un  by - pass ameliyatını gerçekleştiren Op. Dr. Cihan Özbek " Cengiz Bey'in beş damarı birden tıkanmıştı. Ameliyata alınmasa ani ölüm riski vardı. Kalp krizinde ilk 1 saat çok önemlidir. Bu nedenle aniden ortaya çıkan sırt ağrısı ve göğüs ağrısı gibi belirtiler çok ciddiye alınmalı ve hemen bir hastaneye başvurulmalıdır." dedi.

"Yeniden doğmuş gibiyim"
Cengiz Tok ise "Rahatsızlığım birden bire gelişti. Daralma, sıkıntı şikayetiyle hemen 112 Acil Servis'i aradım. Hastaneye getirildiğimde gereken tüm tetkiklerim yapıldıktan sonra by - pass ameliyatı olmam gerektiği söylendiğinde önce korktum. Ama daha sonra doktorum  Cihan Bey bana operasyonu anlatınca çok rahatladım. Doktoruma güvenerek ameliyatımı oldum. Şu an çok iyiyim, yeniden doğmuş gibiyim. Bana ikinci hayatımı hediye eden doktorum Cihan Bey'e ve ekibine, ameliyat sonrası bakımımı üstlenen tüm hastane personeline çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

E-RANDEVU FORMU
* Randevunuzun doğrulanması için lütfen size geri dönüş yapılmasını bekleyiniz!
GÖNDER
ONLINE SERVİSLER
HABERLER & DUYURULAR